legos

Jak zwykle w internetach takich list jest miliard dwieście osiemdziesiąt pińć! Ale jak człowiek chciałby faktycznie coś ciekawego zobaczyć, albo obejrzeć najbardziej wykozaczone pomysły zwariowanych ludzkich umysłów – to nagle się okazuje, że trzeba wybrać się na sam koniec google, albo zajrzeć do najdalszych czeluści jutuba (a tam, jak już się coś zobaczy, to zasnąć nie można, a to, co zobaczone, nie będzie odzobaczone!).
No a ponieważ już niedługo święta (nawet jeśli zostało jeszcze pół roku, to i tak zaraz bombki wywieszą); do tego klocki LEGO zawsze były i są miłym prezentem rozwijającym kreatywność i przyprawiającym o ból stopy (gdy w nocy nadepnie się na ten najmniejszy pieprzony klocuszek, którego w dzień się nie sprzątnęło!) – także w przerwie przedświątecznej gorączki i nie tylko (” … laaaaast christmas I gave you my heart…”) mała oraz subiektywna lista najdziwniejszych/ najładniejszych/ najprzekozaczonych i w ogóle naj naj naj, wszystkiego, co można z klocków LEGO wybudować!
Jedziemy!
 


Nr 10 – Wieża

Z grubej rury, jak mawiał Hitchcock – zaczynamy od trzęsienia ziemi: najwyższa budowla z klocków LEGO!
The LEGO TOWER ITALIA!
Wybudowana w Mediolanie w lipcu 2015r. z oficjalnym rekordem Guinnessa. Mierzy 35,05 metra i składa się z ponad pół miliona klocków. Ale bym to burzył! Jeśli komuś się wydaje, że 35 metrów to nie za dużo, to przypominam, że to mniej więcej ok 10 piętrowy blok. Do tego tak wąska i wysoka wieża jest stosunkowo niestabilna – no ale trochę oszukali używając lin. Mimo to i tak jest spoko.

legotower legotower1 źródło: guineess records

 


Nr 9 – Stadiony świata
Skoro już jesteśmy przy monumentalnych obiektach pora na selera – czyli zrekonstruowana kopia stadionu Allianz Arena z Monachium, na którym to grają Bayern i TSV.
Budowla wygląda świetnie, bo po pierwsze: bardzo realistycznie odwzorowuje sam stadion (do projektu LEGO zaangażowany był architekt zajmujący się projektowaniem stadionów lol), a po drugie: z uwagi na całą mnogość szczegółów i próbę oddania trwającego widowiska sportowego. Cała konstrukcja to ponad milion klocków, a wewnątrz zasiada 30 tyś. ludków LEGO. No wow!
stadion

 


Nr 8 – SZTUKA
Tym razem przerzucam się na zupełnie inną kategorię konstrukcji – sztuka z klocków LEGO.
Znalazłem kilka naprawdę ciekawych kompozycji z klocków, które mogłyby spokojnie trafić do jakiegoś muzeum sztuki (zresztą są takie, które trafiły!). Ponieważ nie mogłem się za bardzo zdecydować, wklejam tutaj zbiorczo kilka ciekawych propozycji z kategorii „THE ART KURNA!”

Ogień w wykonaniu artysty Cole Blaq. Poniżej polecam jego bloga – wiele niesamowitych kompozycji z LEGO!
burn

Cole Blaq

Brick Alchemy

 


Kolejny artysta tworzący z klocków. Wybrałem jeden przykład, ale na jego stronie, czy na jego wystawach, można znaleźć naprawdę perełki
crowd1

brickartist

© 2003-2016 Nathan Sawaya, Inc. All trademarks, servicemarks, and copyrights are property of their respective owners. LEGO® and the brick configuration are property of the LEGO Group, which does…

 


I jeszcze jeden ziomuś – tym razem z Azji. Mega plus za Salvardora Dali – kto nie zna, niech obczai obrazy Dalego. Polecam też stronę Jin Kel i jego aktualny projekt a propos zabijania nosorożców!
dalinososrozec

Legotive Brickable : 네이버 블로그

(null)

 


A na koniec wycieczki po sztuce – mozaika z LEGO Batmana i Jokera. Takich mozaik jest w sumie pełno, ale ta jakoś robi na mnie największe wrażenie!

 


Nr 8 – Władca!
Po prostu…. ufff. Wielka makieta bitwy z Helmowego Jaru z „Dwóch Wież” LotR Tolkiena.
Zbudowana przez Rich-K & Big J – zawiera ponad 150tys klocków oraz ponad 1700 figurek. Może to nie aż tak dużo, jak przy stadionie, ale samo ułożenie i odwzorowanie sceny oraz fakt, że nie robili tego profesjonaliści, tylko zwykłe ziomeczki w swoim garażu – sprawia, że należą im się mega propsy!

 


Nr 7 – Made in JAPAN
Jeszcze jedna makieta – tym razem futurystyczna wizja Japonii. Całość zbudowana z ok 1,8 miliona klocków przez 5tys. japońskich dzieci. Oni to jednak mają naryte [w pozytywnym znaczeniu tego słowa ;)]

japan

 


Nr 6 – pan samochodzik
Lecimy w coraz bardziej skomplikowane projekty! Czas na samochody! Budowle te naprawdę robią wrażenie, ale brakuje mi tutaj ruchu i działania. To tylko zwykłe pomniki, dlatego wrzucam je poza podium 😉
 
Odwzorowany z najdrobniejszymi szczegółami, naturalnej wielkości – Volvo XC 90. Stworzony z 201076 klocków i ważący ok tony (a co tam!)
Lego XC90 with real Volvo XC90
 


I druga makieta samochodu – Ford Explorer stworzony z ok 300tys. elementów
ford

 


Ja tam jednak lubię, kiedy konstrukcję z LEGO nie tylko odwzorowują, ale też po prostu działają! Tak jak rzeczy, które miały przedstawiać. Dlatego czas na ścisłą piątkę konstrukcji z klocków!

Nr 5 – The Broń
Prawdziwie działające strzelby z klocków LEGO! Bajka! Magazynek z nabojami z klocków, mechanizm zamka i spustu – a do tego to wszystko strzela i trafia! WOW chce takie coś!!!
Takich konstrukcji jest obecnie dość sporo, bo ludzie obserwują i kopiują schematy, więc wybrałem dwa najfajniejsze tego samego autora. Karabin i snajperka! Szkoda, że nie użył klocków fajniejszych kolorystycznie.


 

 


Nr 4 – The Muzyka
Skoro mamy działającą broń, to może warto też wrzucić działające instrumenty? Prącie bardzo – grające pianino z LEGO i zaraz poniżej gitarka. Jedynie struny nie są z klocków (no rejczel), ale wszystko gra i buczy!

pianinogitara

 


Nr 3 – Odrzutowy silnik
A teraz prawdziwe cacko! Replika silnika odrzutowego Boeinga 787 Dreamliner stworzona przez Rolls-Royca z (dokładnie) 152455 klocków. Całość jest o połowę mniejsza niż oryginalny silnik, ale za to odwzorowanie jest 1:1 dzięki użyciu projektów z CAD’a. I co najlepsze – to się rusza i jakoś tam działa. Respekt.

engien

 


Nr 2 – DOM
Teraz będzie srogo! Dom z LEGO! Ale nie jakaś tam zwykła bryłka! Nie! Wszystko naturalnych rozmiarów z łóżkiem i działającym kiblem! Można śmiało klocka postawić (taki suchar:])
Dom zbudowany chyba w 2002r. z inicjatywy Jamesa May’a (tego z TOP GEAR). Składał się z 3.2 miliona klocków, niestety został zburzony.
Nie wrzucam fotek bo to trzeba zobaczyć live!

 


Nr 1 – THE CAR
No i namber łan! Japa na podłodze, zęby w kieszeni. Choć może wielu z was już to widziało – w pełni funkcjonalny samochód z klocków LEGO! Ma działający na sprężone powietrze silnik (z klocków ofkors) i rozpędza się do bodajże 30km/h. Silnik jest stworzony z 256 malutkich cylindrów, które napędzane są powietrzem – a kiedy patrze na jego działanie to aż mam ciary na plecach. Zbudowany w jakieś niecałe 2 lata z pół miliona klocków – ale efekt? Wielkie wow ode mnie!

legocar

 


To tyle. Już. Koniec! Miłego dnia, pozdro, poćwicz!
kloni


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial