figur

W temacie figurek jestem raczej noobem i przypadkowym fanem – nie zbieram i jakoś tak mało się tym interesiłem, choć lubię popatrzeć na fajne dzieło. Po przeanalizowaniu tematu w każdym możliwym zakątku interneta odkryłem, że figurki z gier to nie tylko średnie imitacje z kolekcjonerek i pojedyncze arcydzieła tworzone przez zapaleńców lub z okazji 500-lecia jakiejś gry albo edycji GOTY, ale istnieje i ma się dobrze cały potężny przemysł, gdzie powstają figurki o jakich nie miałem nawet pojęcia, że istnieją. A o dostępności tych produktów w Polsce można sobie tylko pomarzyć.. Wiem, że ameryki nie odkryłem, a weterani figurkowych światów nie będą pewnie nawet w 1% zaskoczeni tymi figurkami, które wrzucam niżej – ale mimo to polecam.
Dla każdego kto myślał, że figurki to tylko w kolekcjonerkach, albo z papieru do wycięcia lub gumowy bubel made in china. Z kolei dla fanatyków a nóż-łyżka trafi się jakaś perełka, a jak nie, to chociaż nostalgia i wspomnienia świetnych gier zamotylkują w brzuchu!

W tym zestawieniu nie ma chyba ani jednej figurki z edycji kolekcjonerskich, bo po przejżeniu wszystkich innych stwierdziłem, że tamte były po prostu mierne. Starałem się wybrać te, które mnie zaskoczyły nie tylko wyglądem, wykonaniem, szczegółami, ale też podejściem do tematu, albo rzadkością samej gry.

Niestety nie jestem w stanie tego wszystkiego uporządkować w nawet najbardziej subiektywną toplistę. Po prostu wszystkie mi się podobały! A do tego wrzucam też nie tylko figurki, ale też całe firmy je tworzące. Zatem kolejność jest czysto przypadkowa (z małym naciskiem na niektóre arcydzieła).

LECIMY!
 


Figurki NECA
Chyba najbardziej popularna firma produkująca figurki. Jest ich całe mnóstwo – zarówno z najbardziej różnistych gier, jak i z filmów, komiksów i kij wie jeszcze czego. Muszę powiedzieć, że wyglądają naprawdę fajnie i są dość szczegółowe. Niestety nie miałem żadnej w ręku, więc ciężko ocenić wykonanie, ale krąży opinia, że są niezłe. W sumie bardzo się zaskoczyłem, jak wiele tytułów gier ma figurki wykonane przez tę firmę – są nawet z Portala i wyglądają mega spoczko. Zazwyczaj figurki te są wielkości ok 10-30cm i nie kosztują jakiejś fortuny (zwykle ok 40-120 złociszy). Można je znaleźć w Polsce na jakiś wysyłkowych stronach – do oblukania na googlach.
Zresztą NECA produkuje nie tylko figurki, ale całą masę najróżniejszych akcesoriów i duperełek związanych z grami czy filmami, także repliki najróżniejszych broni czy innych przedmiotów pop-kultury. Jest tego MASA! Wybrałem kilka najciekawszych, ale można tego znaleźć biliardy.

 


Figurki Bishoujo
hehehe nie mogłem sobie odmówić wrzucenia tych figurek 🙂 Jeśli ktoś ma wątpliwości, niech obejrzy sobie je jeszcze raz i zgodnie przytaknie mi, że są czaderskie – if ju noł łat aj min!
Zresztą Bishoujo po japońskiemy znaczy „piękna, młoda kobieta” i często odnosi się do anime/mangi z takimiż bohaterkami. Figurki z tej serii są produkowane przez najróżniejsze firmy i przedstawiają piękne lasencje z gier/filmów/mangi. Na azjatyckich stronach jest tego pińćset trylionów. Azjatyckie zboczuchy!
Najczęściej rządzi tu świat marvela/DC, anime oraz tekken/steet fighter.
Pomijając walory szowinistyczne tych figurek, muszę jednak przyznać, że wykonanie jest ładne 😉

Jedna ze stron

New Bishoujo Statues Available to Order – Bishoujo Statues

Ibuki Loki Thor Lady Deadpool SDCC 2016 Exclusive Wonder Girl Edward Scissorhands Harley Quinn New 52 Version Spider-Gwen Lucky Chloe Sniper Wolf Lady Deadpool Tali’Zorah Red She-Hulk SDCC 2015 Exclusive Poison Raven Black Canary Sakura The Wasp Zatanna Anna Williams She-Hulk

I jeszcze kilka przykładów (tych mniej wiejących p0rno)

 


Figurki Square Enix

Square Enix Online Store

The Square Enix Online Store is the official shop for Final Fantasy, Kingdom Hearts, Dragon Quest, soundtracks, merchandise, video games and exclusive collector’s editions.


Wow jest tutaj naprawdę sporo niezłych figurek – głównie świat DC i marvela, ale też final fantasy, mass effect i kilka innych. A moje ulubione to wariacje na temat Batmana – czyli figurki będące luźną interpretacją połączenia batmana z różnymi innymi światami. Przy niektórych naprawdę szczena opada! Ceny? No cóż 100 dolców i wyżej to norma, chociaż za takie wykonanie i ok 30 centymetrową figurkę, to może nie jest tak strasznie dużo. Z drugiej strony – 4 0 0 złotych polskich?!?!? Ja pierniczę…
Nie sposób wrzucić tutaj wszystkich, tym bardziej, że każda figurka jest przedstawiona w tysiącu pozach i ujęciach, także daję najfajniejsze, a po resztę odsyłam na stronkę producenta.

 


Seria najróżniejszych producentów (zajefajnych) ze strony sideshowtoy

Pop Culture Collectible Figures

Beautifully designed collectible figures from movies & comics. Exclusive Hot Toys reseller. DC Comics, Star Wars, Marvel. Order online now.


Na koniec zostawiłem perełki – moim zdaniem najbardziej czadowe figurki jakie znalazłem. Świetne wykonania – często jedna figura tworzona przez kilku artystów. Niezależni producenci, ogromne rozmiary, mega detale i niebotyczne ceny.
Najdroższe po 850 DOLARÓW!!! Czy warto? Sami sobie odpowiedzcie. Wrzucam kilka najciekawszych, ale na stronie jest ich duuuuużo więcej.

 


Na koniec końców
Producentów figurek jest cała masa i jeśli ktoś w tym nie siedzi, może tak jak ja, nieźle się zdziwić. Nie będę wklejał kolejnych przykładów, bo jest tego naprawdę sporo, ale często i gęsto wieje trochę słabizną. Jednak jako wisienkę zostawiłem jedną figurkę NECA za….. 1250 dolarów! To najdroższa jaką znalazłem, jeśli ktoś widział droższe niech się odezwie (albo zamilknie na wieki!).
Harley Quinn 1:1 czyli w rozmiarze dorosłego człowieczka (jest też wersja z Batmanem)… Nie wiem po co miałbym wydawać 5tysi żeby postawić se w pokoju figurę realnych rozmiarów laski Jokera, albo walnąć se Batmana na balkonie (do odstraszania złodziei?) ale może w jakimś sklepie, czy stoisku z grami… Czego to ludzie nie wymyślą.

neca-harley-2

neca-harley-quinn-life-sized-scale
 

pozdro kloni!


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial