Już 25 maja startuje open Beta Gwinta, a wraz z nią patch przewracający pół gry do góry nogami. Ponieważ wejście otwartych testów wymaga dużo pracy i spowoduje wyłączenie serwerów na dwa dni – w przerwie polecam rzucić okiem na skrót (lub nawet całość) świetnego finału turnieju Gwinta!

>>>> U W A G A <<<<
24 maja wystartowała otwarta beta Gwinta, a wraz z nią olbrzymi patch zmieniający tak wiele elementów samej gry, iż ma się wrażenie, że powstał Gwint 2.0!
Zmian jest tak wiele (m.in. nowe karty, nowi dowódcy i brak niektórych poprzednich, zmiana działania wielu kart, brak zdolności pasywnych i jeszcze wiele innych), że poradniki dotyczące poszczególnych mechanik są obecnie po prostu nieaktualne.
Wszystkie porady i poradniki obecne na tej stronie zostaną zaktualizowane (lub z uwagi na ilość zmian wręcz napisane od nowa) w stosownym czasie – w zależności od poradnika ok 1-3tyg od startu Open Bety. Czas ten potrzebny jest na dokładne sprawdzenie wszystkich mechanik i zagrań w nadchodzącym updejcie tak, by każdy poradnik był jak najbardziej merytoryczny.

Tym samym poniższe rozgrywki to w tej chwili jedynie mały pokaz i przyjemność dla oka. Jakakolwiek nauka mechanik już nie wchodzi tu w grę (turniej opierał się o stary patch 0.8.6xxxx).

>>>> end of update. <<<<


Finał miał miejsce 13 maja 2017, a pula nagród wynosiła 100tys dolków.
W finale brali udział gracze wyłonieni we wcześniejszych kwalifikacjach: Mikhail “Fion56” Yastrebov, Alexey “Oikumena” Raspopov, Alexander “ProNeo” Shpak i Barret “Vishra” Goss oraz czwórka prosów (niekoniecznie związanych z samym Gwintem) – Trump (Jeffrey Shih), Lifecoach (Adrian Koy), Noxious (Kacem Khilaji) oraz ppd (Peter Dager).

Czwórka graczy społeczności niestety nie przedarła się przez półfinały, a w finale zagrali (naprawdę spoko pojedynek) Lifecoach i Noxious. Kto wygrał? Chyba każdy już wie, a jak nie polecam obejrzeć.

Warto rzucić okiem, bo po pierwsze: miło się ogląda; po drugie: oprawa turnieju naprawdę robi świetne wrażenie i cieszy oko; po trzecie: pojedynki finałowe były naprawdę ciekawe i mogą one pomóc wielu średnio-doświadczonym graczom w doskonaleniu się; po czwarte: dla czystej rozrywki – a jest ona przednia.

Na koniec mała informacja – na oficjalnym kanale YT Gwent jest dostępna zarówno wersja z angielskim, jak i polskim komentarzem. Ale z całym szacunkiem – polecam gorąco jednak angielski..
 

Jeszcze jedna UWAGA – wraz z Open Betą od 25 maja zmienia się mnóstwo mechanik, w tym działanie wielu kart (również dowódców), często nie do poznania. Tym samym po 25 maja zapis tego turnieju jest raczej okazją do miłej rozrywki, niż nauki – gdyż zastosowane techniki/talie/mechaniki już nie będą miały miejsca!
 

Skrót turnieju

 

Finał Lifecoach vs Noxious

 

Zapis całego turnieju – uwaga – 9h!


kloni


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial